';

Μπορεί να επιτευχθεί η μείωση του κινδύνου που σχετίζεται με το κάπνισμα για όσους αποτυγχάνουν να το διακόψουν, με την δυνατότητα επιλογής εναλλακτικών προϊόντων νικοτίνης;

ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ

Image
Image
Image

Γιατί αυτοί οι πρώην καπνιστές πλέον δείχνουν, αισθάνονται καλύτερα και έχουν καλύτερη γεύση;

Δες τα βίντεο!

ΑΝΑΛΑΒΕ ΔΡΑΣΗ

Στήριξε το  άτμισμα ως εναλλακτική δυνητικά μειωμένου κινδύνου σε σχέση με το συμβατικό τσιγάρο.

Μέσα από λίγα απλά βήματα, μπορείς να βοηθήσεις να υπάρξει ενημέρωση ότι, σε ολόκληρη τη χώρα, το άτμισμα έχει βελτιώσει τη ζωή των ανθρώπων που παλιότερα κάπνιζαν συμβατικά καπνικά προϊόντα

Ανάλαβε δράση και στείλε ένα email

Nikos Androulakis
PASOK-KINAL / S&D
nikos.androulakis@europarl.europa.eu
Konstantinos Arvanitis
Coalition of the Radical Left / GUE/NGL
konstantinos.arvanitis@europarl.europa.eu
Anna-Michelle Asimakopoulou
Nea Demokratia / EPP
anna-misel.asimakopoulou@europarl.europa.eu
Emmanouil Fragkos
Elliniki Lusi-Greek Solution / ECR
emmanouil.fragkos@europarl.europa.eu
Alexis Georgoulis
Coalition of the Radical Left / GUE/NGL
alexis.georgoulis@europarl.europa.eu
Eva Kaili
Panhellenic Socialist Movement – Olive Tree / S&D
eva.kaili@europarl.europa.eu
Manolis Kefalogiannis
Nea Demokratia / EPP
manolis.kefalogiannis@europarl.europa.eu
Petros Kokkalis
Coalition of the Radical Left / GUE/NGL
petros.kokkalis@europarl.europa.eu
Athanasios Konstantinou
Independent / NI
athanasios.konstantinou@europarl.europa.eu
Stelios Kouloglou
Coalition of the Radical Left / GUE/NGL
stelios.kouloglou@europarl.europa.eu
Elena Kountoura
Coalition of the Radical Left / GUE/NGL
elena.kountoura@europarl.europa.eu
Stelios Kympouropoulos Nea Demokratia / EPP stelios.kympouropoulos@europarl.europa.eu
Georgios Kyrtsos
Nea Demokratia / EPP
georgios.kyrtsos@europarl.europa.eu
Evangelos Meimarakis
Nea Demokratia / EPP
evangelos.meimarakis@europarl.europa.eu
Lefteris Nikolaou-Alavanos
Communist Party of Greece / NI
lefteris.nikolaou@europarl.europa.eu
Kostas Papadakis
Communist Party of Greece / NI
konstantinos.papadakis@europarl.europa.eu
Dimitrios Papadimoulis
Coalition of the Radical Left / GUE/NGL
dimitrios.papadimoulis@europarl.europa.eu
Maria Spyraki
Nea Demokratia / EPP
maria.spyraki@europarl.europa.eu
Elissavet Vozemberg-Vrionidi
Nea Demokratia / EPP
elissavet.vozemberg@europarl.europa.eu
Theodoros Zagorakis
Nea Demokratia / EPP
theodoros.zagorakis@europarl.europa.eu

Μπορείς να στηρίξεις το άτμισμα με λίγα μόνο κλικ – Υπόγραψε την αναφορά

 

Το άτμισμα ως ένας εναλλακτικός τρόπος πρόσληψης νικοτίνης δυνητικά μειωμένου κινδύνου, θα μπορούσε να συμπεριληφθεί στο Σχέδιο δράσης κατά του καρκίνου ως μέρος του πυλώνα πρόληψης. Για να επιτευχθεί, όμως,  αυτό, χρειάζεται ΕΜΕΙΣ να το στηρίξουμε.

Γιατί πρέπει να το υποστηρίξουμε;

Το άτμισμα έχει βοηθήσει εκατομμύρια ανθρώπους παγκοσμίως στην επιλογή τους να απομακρυνθούν από το κάπνισμα:

  • Το 80% του καρκίνου του πνεύμονα προκαλείται από το κάπνισμα
  • Το άτμισμα εκτιμάται ότι έχει 95% δυνητικά μειωμένο κίνδυνο σε σχέση με το κάπνισμα, σύμφωνα με το Δημόσιο Σύστημα Υγείας της Αγγλίας.
  • Πάνω από 6 εκατομμύρια Ευρωπαίοι έχουν σταματήσει το κάπνισμα και έχουν περάσει στο άτμισμα. Το 10% αυτών είναι στην Ελλάδα.

Χρειαζόμαστε τη βοήθειά σας για να υποστηρίξουμε το άτμισμα.

Πολλά μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου δεν γνωρίζουν ή δεν λαμβάνουν υπόψιν τους τον πληθυσμό που επηρεάζεται από τα Σχέδια που ψηφίζονται στην Ευρωβουλή. Αυτό, όμως, μπορούμε το αλλάξουμε. Μπορούμε να τους ενημερώσουμε και να τους πείσουμε όλοι ΜΑΖΙ.

Το άτμισμα μπορεί δυνητικά να μειώσει τον κίνδυνο σε σύγκριση με το κάπνισμα και παρέχει μια ικανοποιητική εναλλακτική λύση για πολλούς καπνιστές που επιλέγουν να σταματήσουν το τσιγάρο. Μπορούμε να ζητήσουμε από τους Έλληνες Ευρωβουλευτές να εκφράσουν τη θέση μας και να υποστηρίξουν το άτμισμα στη διαμόρφωση του ευρωπαϊκού σχεδίου για την καταπολέμηση του καρκίνου.

Ελάτε να ενώσουμε τις φωνές μας.

Υπογράψτε την αναφορά τώρα!

Η Ευρωπαϊκή Έκφραση ενημερώνει κάθε ενδιαφερόμενο ότι, για την αποτελεσματική συμμετοχή του στη συγκεκριμένη καμπάνια, θα απαιτηθεί επεξεργασία των προσωπικών του δεδομένων, σύμφωνα με τον Ευρωπαϊκό Κανονισμό 2016/679. Για περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με την επεξεργασία που λαμβάνει χώρα καθώς και τα δικαιώματά των συμμετεχόντων, παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να ενημερωθούν από το Πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων του παρόντος ιστοτόπου.





    Μοιράσου στα social media το βίντεο σου με mention @MEPmention και hashtag #τοάτμισμαμουάλλαξετηζωή #VapingChangedMyLife

    *Μοιράσου σε προφίλ ή σελίδες που απευθύνονται σε ενήλικες
    Τα προϊόντα αυτά περιέχουν νικοτίνη, η οποία είναι εξαιρετικά εθιστική ουσία

    #τοάτμισμαμουάλλαξετηζωή

    #VapingChangedMyLife

    ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ

    Tα προϊόντα αυτά περιέχουν νικοτίνη, η οποία είναι εξαιρετικά εθιστική ουσία

    • Image icon
      Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΩΝ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ
      1.038